Filip Topol

Názov skupiny: 
FILIP TOPOL
Rok vydania: 
2019
Vydavateľstvo: 
Indies Scope

Básník, skladatel, zpěvák a pianista, charismatický sólista i improvizátor Filip Topol na trojalbu ze sólových koncertních nahrávek. Album zpřístupňuje jednu důležitou, svébytnou podobu hudebníkova světa. Repertoár ze dvou sólových koncertů nabízí nejen hity jako Žiletky nebo Chce se mi spát, ale také řadu překvapivých momentů v každé písni a neopakovatelnou atmosféru vystoupení.

Album Nebe je zatažený / Sou pastýři je dostupné iba ako digitálna príloha na stiahnutie s časopisom Nový Populár 2/2019.

Cena 3,30 € vrátane časopisu (dáta samostatne nepredajné).

Kúpiť album

TAKOVEJ BAREVNEJ VOCAS LETÍCÍ KOMETY * Hudobný dokument o Filipovi Topolovi

Od 13 rokov nerobil nič iné, než len hral na klavír – povie o ňom na záver filmu brat. Jeho život bol jedna veľkolepá dramatická hudobná skladba, opilecká báseň, blúznenie citlivej čiernej duše, ktorá s pobaveným údivom vidí pôvab všade, kam sa pozrie.

Filip Topol * Fantazie G moll (LP)

filip_topol

            Sedím v kresle, popíjam kvalitné mikulovské vínko, na gramofóne sa krúti LP Filipa Topla, ktoré v Mikulove, na 16. ročníku festivalu Eurotrialog, pokrstil producent Romek Hanzlík. Filip koncert zahral na tomto festivale v roku 2007 v hrobke Dietrichsteinovcov.