Hudobná explózia 71

Rok 1971 bol v histórii hudby veľmi úrodný až invenčne explozívny. Vlani uplynulo 50 rokov od vzniku mnohých zaujímavých albumov aj hudobných štýlov, či osobností, ktoré svoju invenciu prejavili práve v kontexte tejto doby. O nich aj o ich diele písala po celý vlaňajší rok seriál naša spolupracovníčka Izabela Bérešová.

Hudobná explózia 1971 * 5. časť: ČIERNA HUDBA

What’s Going On, alebo čierna hudba v kontexte historického diania na začiatku 70. rokov.

Hudobná explózia 1971 * 4. časť: KAŽDÝ PES Z INEJ DEDINY

"It's late September and I really should be back at school...", spieval roku 1971 Rod Stewart istej Maggy May a všade naokolo vznikali albumy, ktoré sa zapísali do histórie rocku veľkými písmenami.

Hudobná explózia 1971 * 3. časť: ŽENY

Revolučné udalosti 60. rokov a sociálno-politické hnutia, ktoré odštartovali, povzbudili aj ženy, aby sa hlásili o svoje práva. Tzv. druhá vlna feminizmu urobila hrubú čiaru za prudérnou morálkou 50. rokov.

Hudobná explózia 1971 * 2. časť: ŽÁNRE

1971

V minulom čísle časopisu sme sa vybrali do sveta pred pol storočím osláviť prevratné albumy tej doby a dnes náš výlet pokračuje. Hej hou!

HUDOBNÁ EXPLÓZIA 1971 * 1. časť

explozia_71

Budúcnosť je nejasná, prítomnosť často otupná… Poďme teda na výlet do minulosti: prenesme sa do roku 1971 a žasnime nad počtom legendárnych hudobných albumov, ktoré tento rok oslávia päťdesiatku.