MOST POPULAR * október 2017

V mesiaci október 2017 ste na www.popular.sk najviac klikali na tieto články: 

 

1. KIFOTH‘s #Extensive Report * Siedmy krát pod katovou sekeru

Ako to býva u KIFOTH zvykom, skladby nie sú stavané na individuálne počúvanie, ale fungujú hlavne ako celok. Album je veľmi kompaktný a prenesie poslucháča na hodinu do iného sveta. Ponúka mu už po siedmykrát možnosť kľaknúť si pod katovu sekeru a vypočuť si ortieľ, ktorý čaká tento svet.
 

2. Pozrite si videoklip skupiny MED s gitaristom Dávidom Bílekom, víťazom projektu Viva Ulica! Učiteľa v ňom stvárnil Robo Mikla
Sú mladí a talentovaní! Chalani zo skupiny MED vydali nový videoklip. Ako na ponuku, zahrať si v ňom, zareagoval známy spevák?
 

3. Nový singel Marián Lucký – Choďte Domov!/It’s Allright je na svete!
Vo výrobe je aj limitovaná séria 200ks malých vinylových platní, ktoré budú v predaji koncom novembra.
 
4. Po úspechu vo Veľkej Británii vydáva mladý slovenský talent Oliver Nosaczynski Bohovič debutový album Ballerina
Dvakrát sa dostal do finále prestížnej súťaže UK Songwriting Contest a v týchto dňoch konečne vydáva svoj debutový album.
 
Zakladateľ, dnes už legendárnej skupiny TEAM,  Dušan Antalík ponúka po dlhých  dvadsiatichdvoch rokoch sólový album s názvom FIKCIA. Desať skladieb, ktorých autorom je samotný Dušan Antalík hudobne i textovo, si autor sám aj naspieval.
 
6. MARTIN GEIŠBERG & DANIEL ŠPINER – SANDONORIKO * V jabloňovom kraji (recenzia CD)
Prvý pesničkový album Martina Geišberga. Znie to lepšie ako debut. V pesničkárskom svete, hlavne v tom koncertne najkomornejšom, zaznamenávanie piesní s hlbším posolstvom funguje časovo inak.

 

7. BARS DOBRÝ FILM nie je filmom iba o prešovských hudobníkoch
Film o prešovskej hudobnej scéne je hotový. IMT Smile, Chiki Liki Tu-A, Komajota, Heľenine Oči, Katka Knechtová, Raindown, Peter Lipa, David Kollar, Ali ibn Rachid, Peter Nagy a Katka Koščová sú len niekoľkí z desiatok respondentov, ktorí sa objavia v dokumente BARS DOBRÝ FILM.

 
8. IVAN KRAL: Cindy ma pozná lepšie než ja sám * (rozhovor)
Ivan Kral, stále tak trochu aj naša legenda, vydáva po dvanástich rokoch nový album s názvom Always. Imigrant z Československa, ktorý v roku 1966 prišiel do USA so svojimi rodičmi, je spojený s viacerými menami svetovej hudobnej scény. Blondie, Iggy Pop, David Bowie…
 

9. Carmel Paradise (aka Carmel Buckingham) štartuje sólovú kariéru s neprehliadnuteľným debutom TURN ME ON!
Má len 18 rokov a už má na konte žánrovo poriadne pestrú hudobnú minulosť. V roku 2013 zaujala v pop-rockovom duete Gone so sestrou Celeste Buckingham. Následne sa o rok neskôr našla v punkovom projekte The House United, ktorý vzbudil najväčšiu pozornosť singlom Emergency.
 

Keby sme na spevákoch hľadali, čo ktorého charakterizuje, u Simy by to bola asi jej prirodzenosť, s ktorou pláva proti prúdu. Tam, kde sa iní snažia hľadať v hudbe aktuálne trendy a zaujímať cool pózy, ona hľadá priateľov, s ktorými by sa cítila fajn.
 
Článok patrí k časopisu: