MOST POPULAR * júl, august 2017

most-popular
 

1. BINAURÁLNE RYTMY
Kedysi dávno som čítala článok, podľa ktorého sa vedecky potvrdilo, že počúvanie obľúbenej hudby posilňuje imunitný systém.

2. Max a Iggor Cavalera zahrajú v Bratislave celý album Roots Bloody Roots
Max a Iggor Cavalera sú najznámejšími bratmi na metalovej scéne. Založili skupinu Sepultura, s ktorou ovplyvnili metalovú hudbu osemdesiatych a deväťdesiatych rokov.

3. Víťazom projektu Viva Ulica! sa stal nový objav gitarovej scény
19- ročný Dávid Bílek vystúpi spolu so symfonickým orchestrom na záverečnom koncerte Viva Musica! festivalu v Sade Janka Kráľa

4. Pohoda 2017 - štvrtok (fotoreport)
Fotoreportáž Waldemara Švábenského z najvýznamnejšieho slovenského festivalu

5. Je to tu – skupina Banda zahrá na veľtrhu WOMEX!
Organizátori najväčšieho svetového veľtrhu world music -WOMEX, ktorý sa bude konať v poľskom meste Katovice, oficiálne potvrdili, že na tomto najvýznamnejšom podujatí svojho druhu vystúpi aj skupina zo Slovenska.

6. Vyjadrenie umelcov a organizátorov Tatra Flowers k otvorenej výzve SOS
Tatry sú unikátne z každého uhla pohľadu a pre nás - organizátorov,  ostáva stále prioritou neublížiť Tatrám po žiadnej stránke. Naopak, v rámci možností  by sme radi pomohli.

7. Warm Audio WA-87 (test štúdiového mikrofónu)
Warm Audio WA-87 je štúdiový kondenzátorový mikrofón s prepínateľnou charakteristikou, s prepínačom na 10 Db pado a 80 Hz HiPass filtrom.

8. Carmel Paradise (aka Carmel Buckingham) štartuje sólovú kariéru s neprehliadnuteľným debutom TURN ME ON!
Má len 18 rokov a už má na konte žánrovo poriadne pestrú hudobnú minulosť. V roku 2013 zaujala v pop-rockovom duete Gone so sestrou Celeste Buckingham.

9. THE BEATMEN ARE GOIN´ON
Sú kapely, ktoré sa rokmi stávajú legendou. Ich meno získava bezmála až mýtický nimbus, aj keď sa o nich veľa nevie a ich tvorba je prakticky neznáma.

10. Ďalšiu kapelu na World Music Festival Bratislava si vyberú samotní diváci
Hlas divákov môže na pódiá festivalu posunúť niekoho zo šestice interpretov, ktorí výrazne zabodovali v rámci otvorenej výzvy, ale nestačilo to na prvé dve miesta.

11. Nový Populár uvádza CD prílohu „Radosť & záujem“
Malý emotívny kopanec, ktorý prelomí škrupinu medzi neutrálnou všednosťou a životom, kde okrem sivej vládnu striedavo všetky farby – od špinavých až po žiarivé. Mohla by byť takým spúšťačom napríklad platňa ako Radosť & záujem?

 

 

Článok patrí k časopisu: