MOST POPULAR * apríl 2017

Maznavý hlas nezbednice a lolitovská štylizácia, to nemusí sadnúť každému. Ak náhodou máte s Katarziou tento problém, skúste sa cezeň preniesť, lebo toto je iba prvá vrstva. Verte, pod ňou nájdete perly. 

NP archív: RADO TIHLÁRIK, Článok patrí k časopisu: Číslo 4/2016

 

V máji vystúpi na jedinečnom samostatnom koncerte v Bratislave 20-násobný nositeľ Grammy  Award, legendárny americký gitarista Pat Metheny. V júni bude festival pokračovať na Bratislavskom hrade a potom sa presunie do Žiliny, Košíc a Banskej Štiavnice. Lahôdkou bude vystúpenie Kurta Ellinga so Slovenskou filharmóniou pod dirigentskou taktovkou Oskara Rózsu.

TS zdroj: Propaganda House

 

Janko Lehotský prelistoval časopis, okomentoval čo v ňom vidí, potešil sa a porozprával o všeličom, aj o tom, ako Laco Deczi s nožom ženu naháňal.

NP archív: autor Martin Chrobák

Prajeme príjemné chvíle s naším časopisom a v dohľadnom čase aj silné zážitky, ku ktorým Vás môže nový Nový Populár inšpirovať!

NP archív: red. NP * Článok patrí k časopisu: Číslo 1/2017

 

Klavirista, ktorý už desiaty rok hrá s Katkou Koščovou, druhý rok s Katkou Knechtovou, spolupracuje s Andrejom Šebanom, nahral dva albumy s Andym Belejom, má vlastný projekt COIMP, hrával s Máriom „Gapom“ Garberom aj s Mlokmi, s Davidom Kollárom nahral jeden album, pričom hosťoval aj na jeho filmových projektoch.

NP archív: DUŠAN PAPP * Článok patrí k časopisu: Číslo 4/2016

 

Ktoré albumy sme recenzvali v čísle NP1/2017 a koľko hviezdičiek dostali. Odkazy na plné texty recenzií sem budú pribúdať postupne po vyjdení nasledujúceho čísla.

NP archív: rôzni autori * Článok patrí k časopisu: Číslo 1/2017

 

Ako desaťročné decko sa s detskou gitarkou nebojácne postavila na pódium plzenského Lochotínskeho amfiteátra pred skoro tridsaťtisíc divákov a stala sa objavom Porty. O pár rokov neskôr, ako dospelá mladá žena, s gitarou oveľa väčšou, sa rovnako odhodlane postavila pred bluesové publikum, pričom z portálu jej piesňam načúval John Mayall s kapelou...

NP archív: GACO NOVOMESSKÝ * Článok patrí k časopisu: Číslo 4/2016

 

Známa slovenská skupina Dereš, ktorej korene siahajú do polovice 80. rokov, vydáva album Na Pánske na vinylovej platni. „Keď ste si ma upiekli, tak si ma aj zjedzte,“ toto Jánošíkovo zvolanie zľudovelo nielen vo folklórnom prostredí, ale aj na metalovej a rockovej scéne. Postarala sa o to práve skupina Dereš

TS zdroj: 

Legendárna crew vracia svoju hudbu uliciam, v ktorých sa zrodila: SILU predstavila fanúšikom na tajnej release párty v nedostavanom petržalskom metre.

 

Nitrianske zoskupenie experimentálnej hudby NE:BO:DAJ hudobných estetikov Jula Fujaka, Jany Ambrózovej a Andreja Pleštinského ponúka na svojom najnovšom CD až také dôsledné pokračovanie samých seba, že mám problém niečo nové dodať.

NP archív: RADO TIHLÁRIK * Článok patrí k časopisu: Číslo 1/2016

 

Takzvaná keltská hudba, alebo tiež „hudba z vykopávok“ je tradičná hudba potomkov Keltov, národov spájaných s Keltmi a keltskou históriou. Medzi ne patrí Írsko, z britských ostrovov Škótsko, Wales, Cornwall, Ostrov Man, francúzska časť Bretónska, či severošpanielske lokácie Asturia a Galícia.

NP archív: ROMAN KOZÁK * Článok patrí k časopisu: Číslo 3/2008

 

31. marca 2017 pokrstila na ostravskom Open Micu svoj debutový album frýdecko-místecká kapela Plyš slovenskej basgitaristky a autorky Katky Žilovej. 

V apríli tohto roku dostane okrem veľkého narodeninového koncertu čerstvý sedemdesiatnik Marián Varga ešte jeden špeciálny hudobný darček – po prvýkrát vôbec vychádza vinylová verzia koncertu jeho legendárnej skupiny COLLEGIUM MUSICUMz novembra 2009 - album Speak, Memory.

TS zdroj: Pavian records

Na sklonku minulého roka, 6. decembra vydala legendárna crew H16 svoj štvrtý štúdiový album SILA. Odo dňa uverejnenia tohto článku, 28. marca, ostáva presne mesiac do štartu veľkého klubového turné k tomuto albumu. 

TS zdroj: Soul For Show

 

 

Článok patrí k časopisu: