MOST POPULAR * jún 2017

 

1. Martin Geišberg vydáva nový album V jabloňovom kraji a ide na turné
Martin Geišberg vydáva po 12 rokoch aktívneho koncertovania prvý pesničkový album V jabloňovom kraji, na ktorom sa spolupodieľal klavirista Daniel Špiner.

2. MODUS MEMORY * Kapely starnú, pesničky ožívajú (rozhovor)
Na tom, že sa pesničky Modusu na prelome 70. a 80. rokov dostali do sŕdc vtedajšej mladej a strednej generácie majú zásluhu tiež interpreti Meky Žbirka a Marika Gombitová, ale aj ďalší speváci, ktorí Modusom prešli. Začiatkom ôsmej dekády to bol načas aj Marián Greksa.

3. OpenJazzFest 2017 má kompletný program aj so sľúbeným bigbandom
Obľúbený jazzový openair festival OpenJazzFest už zverejnil väčšinu účinkujúcich na tohtoročnom jubilejnom 10. ročníku (Kenny Garrett, Ľudové mladistvá, Rosario Smowing, China Moses, Linda Oh, Cha Bud) no do tradičného počtu ôsmych hudobných vystúpení ešte chýbali dve mená, ktoré sa predstavia v prírodnom amfiteátri pri hladine jazera.

4. KOMAJOTA * Priame prenosy (recenzia CD)
Priznám sa, že skupina Komajota ma obchádzala. Bol som v inom meste a ako muzikant v iných žánroch, s Huskym - Martinom Husovským – som nemal ani ako nadviazať kontakt. Pamätám si, že raz mi Misha hovorila, že je veľmi šikovný. Veril som jej, ale obchádzali sme sa naďalej.

5. AYA pred letom ponúka nový single a lyrics video S tebou má život chuť. Prezrádza aj plány oslavy 25.výročia vzniku kapely
Doslova pred pár dňami skupina AYA predstavila novú „majstrovskú hymnu“, ktorú zložila pre futbalistov  MŠK Žilina ako poctu k získaniu majstrovského titulu. V pesničke si spoločne  s kapelou zaspievali aj futbalisti.

6. Max a Iggor Cavalera zahrajú v Bratislave celý album Roots Bloody Roots
Max a Iggor Cavalera sú najznámejšími bratmi na metalovej scéne. Založili skupinu Sepultura, s ktorou ovplyvnili metalovú hudbu osemdesiatych a deväťdesiatych rokov. Z roku 1996 pochádza album Roots Bloody Roots, s ktorým už viac ako rok krížujú svet a spoločne s fanúšikmi oslavujú 20 rokov od jeho vydania.

7. FERMATA * Korunný klenot slovenskej hudby
Skupina Fermata sa zapísala hrubým písmom do histórie slovenskej progresívnej hudby, prežila svoje vrcholné obdobia i útlmy, pričom aktívne funguje aj v súčasnosti. Ságou popisujúcou osud tejto trvácej legendy je séria ôsmich klasických albumov, ktoré v tomto čase vychádzajú zremastrované a v jednotnej úprave ako štyri dvojité CD.

8. Čo priniesla sonda SPACE RECORDER po návrate z druhej vesmírnej misie
„Inšpirácia je všade okolo nás a my ju len s pokorou zaznamenávame a preklápame do hudobného výrazu,“ hovorí kapelník Richard Ďurana o symbolickom význame mena jeho skupiny Space Recorder. Názov, ktorý by sa dal voľne preložiť ako „vesmírne nahrávadlo“, evokuje aj koráb vydávajúci sa, v duchu sci-fi filmov 70. rokov, na cesty časom do neprebádaných hlbín vesmíru.

9. Katarina Korcek vydáva debutový album
Po pôsobení v skupinách Made II Mate a Lady Kazoo sa rozhodla ísť vlastnou cestou a naplniť si svoj hudobno-spevácky sen. Katarina Korcek vydáva v decembri debutový album 21st Century Movie a na február plánuje špeciálny krst.

10. VERONIKAS * Puzzle (recenzia CD)
Amy Winehouse sa pobrala do klubu 27, nech žije nová Amy. Ak by Veronike Strapkovej prekážali podobné asociácie a zrovnávania, akiste by sa vyhla istej neprehliadnuteľnej vizuálnej aj hudobnej štylizácii.

 

 

 

Článok patrí k časopisu: 
Súvisiace články: