Pieseň „Vyletel vták” z legendárneho albumu Bolo nás jedenásť dostala netradičnú acapella podobu

 

Zoskupenie dlhoročných zborových spevákov, ktoré si hovorí WAF Band, nahralo netradičnú verziu piesne Vyletel vták, ktorá je poctou hudobnému majstrovstvu Jara Filipa. Pieseň so silným posolstvom, vyjadreným v slovách Milana Lasicu, zaranžoval do podoby pre šesť hlasov hudobník, spevák a aranžér Matúš Uhliarik.

„WAF Band vznikol v období počas pandémie, kedy sme sa ako speváci nemohli stretávať vo veľkých zboroch, tak sme si chodili zaspievať do prírody v malej skupine. Exprimentovali sme s rôznym žánrami, a tak vznikol aj nápad preniesť do acapella verzie pieseň Vyletel vták. Máme ju všetci veľmi radi, ale ako sme postupne zistili, každý z nás si do nej premieta nejaký iný význam, čo je zrejme aj zásluhou jednoduchého ale neuveriteľne krásneho textu Milana Lasicu,” p​ribližuje vznik piesne Matúš Uhliarik.

Základný aranžmán pre šesť hlasov vznikol rýchlo, ale výsledná podoba, aj s doplnením rôznych ruchov a zvukov vznikala postupne a za prispenia všetkých členov WAF Bandu. „Naša verzia dáva väčší priestor zaujímavým harmóniám, ktoré zneli doteraz iba v úzadí. Viachlasnou úpravou dostala pieseň prirodzene trochu inú atmosféru, ale verím, že je z nej cítiť náš rešpekt k originálu a jeho autorom.”

Spontánny nápad skupiny nadšencov a viera v jeho potenciál postupne prerástli do rozhodnutia dať piesni profesionálny zvuk aj vizuálne stvárnenie. Pri zvukovej nahrávke nám veľmi pomohli zvukový majster Igor Baar z LOFT Studio a inšpiráciami prispel aj hudobník Pjoni. Námet na videoklip pochádza od Michala Žáka, ktorý ho aj režíroval, úžasnú kameru a strih mali na starosti Richard Raymann a Nina Horvátová z CROT PRODUCTION.
„A čo nás teší azda najviac, popri tejto práci sa s nami stretol aj pán Milan Lasica a do videoklipu nám prispel aj jedným nápadom, ktorým náš pôvodný námet dostal novú pointu,” uzatvára Matúš Uhliarik.