Ivana Mer

IVANA MER * Earth (recenzia CD)

mer

Koncom apríla vydala slovenská skladateľka a speváčka Ivana Mer svoj druhý album „Earth“. Debutový album „Early Works“ vydala v roku 2016. 

Názov skupiny: 
Ivana Mer
Rok vydania: 
2021
Vydavateľstvo: 
Slnko records

Cena: 9€

Druhý album Ivany Mer s názvom Earth je komplexným a konceptuálnym dielom, ktoré vznikalo niekoľko rokov v spolupráci s 18 hudobníkmi z rôznych krajín a kontinentov. Nahrávku možno vnímať ako nepretržitú, 45 minútovú skladbu, ktorá je ódou na prírodu a planétu Zem, pričom reflektuje aj súčasnú socio-geopolitickú situáciu. Návrat ku koreňom je leitmotívom albumu nielen z ideového hľadiska, ale aj z pohľadu výberu hudobných prvkov či nástrojov ako sitár, udu, kora a premieta sa aj do silného vizuálneho konceptu. Earth vychádza 22. apríla na Deň Zeme, ktorý nám už viac ako 50 rokov pripomína, že bohatstvo a zdroje našej planéty nie sú nevyčerpateľné.

Kúpiť album

recenzie cd * NP 3/2021

recenzie_CD

https://www.popular.sk/nina-berglova-stefan-pista-bartus-inou-krajinou-recenzia-cdMichal Prokop, Wabi Daněk, IMT smile, Peter Nagy, Nina Berglová, Štefan Bartuš, Michal Noga, Peci Uher, Ivana Mer

Ivana Mer na Deň Zeme vydáva konceptuálny album Earth

Už viac ako 50 rokov si 22. apríla na Deň Zeme pripomíname, že bohatstvo a zdroje našej planéty nie sú nevyčerpateľné. Práve tento dátum si symbolicky vybrala slovenská skladateľka a speváčka Ivana Mer pre zverejnenie svojho nového albumu Earth.

IVANA MER a jej túžba tvoriť

ivana_mer

Čo je príznačné pre súčasnú slovenskú hudobnú tvorbu a interpretáciu a aké sú jej aktuálne podoby? Otázka takmer nezodpovedateľná ako pre milovníka hudby, tak i pre hudobného experta.

IVANA MER * Eearly Works (recenzie CD)

Osem skladieb a jedna nečíslovaná. Early Works je zvláštnou kompiláciou atmosférických piesní, nahrávaných v štyroch krajinách v priebehu rokov 2010 - 2015. Fakt, ktorý dvíha obočie a vzbudzuje pri počúvaní viaceré otázky.

Recenzie CD NP3/16

recenzie CD NP3/16

Iam Planet, Ivana Mer, Frank Winter, Živé kvety, Tomáš Kočko, MIDI Lidi, Nany Hudák, Pohoda, Števo Šanta, Juraj Gonšor, Ján GlembaIam Planet, Ivana Mer, Frank Winter, Živé kvety, Tomáš Kočko, MIDI Lidi, Nany Hudák, Pohoda, Števo Šanta, Juraj Gonšor, Ján Glemba,