Miloš Janoušek

Názov skupiny: 
Dušan Valúch, Miloš Janoušek, Kajo Svozil
Rok vydania: 
2021
Vydavateľstvo: 
Pavian Records

Žáner: Folk
Cena: 9€

Na novinke s „pozitivistickým“ názvom V budúcom živote, ktorá prináša 14 skladieb prevažne z autorskej dielne M. Janouška a D. Valúcha, sa základná trojica Dušan Valúch – Miloš Janoušek – Karol Svozil znovu obklopila osvedčenými špičkovými spoluhráčmi z oblastí džezu, rocku, blues i vážnej hudby. Na albume tak môžete počuť takých skvelých hudobníkov, akými sú huslista Milan Tedla (Capella Istropolitana, Slovenský komorný orchester), klávesista Peter Koreň (The Meditating Four), trubkár Milan Belan (hrával s Lacom Gerhardtom, Romanom Polanským či Gustávom Offermanom), trombónista Michal Jaško (Slovenská filharmónia, Matúš Jakabčic CZ-SK Big Band, Ragtime Jazz Band), basgitarista Tomáš Kukliš (Sinker) alebo bluesový gitarista Jakub Janoušek. A v neposlednej miere multiinštrumentalista a producent Julián Ratica, v ktorého štúdiu Verklík sa nový album nahrával.

Skladby:

1. V budúcom živote 

2. Niečo sa minulo 

3. Než príde ráno  

4. Hodil som kameň  

5. Nikto (Neviditeľnosť) 

6. Hmly 

7. Pred zrkadlom  

8. Keby  

9. Recept 

10. Blues o odzbrojení  

11. Pieseň o chýbaní  

12. Tečie mi voda do rukáva  

13. Nikdy tak nebolo 

14. Do trinástej izby

Kúpiť album

PETER KOREŇ & ROOT´S BAND * The Hammond Time Delayed (recenzia CD)

Nemôžem si pomôcť, ale zvuk Hammondu má v sebe čosi magické. Možno je to len nostalgia, ale naozaj funguje ...

DURA & BLUES CLUB * Buterfláje lecá (recenzia CD)

buterflaje_leca

Juraj „Dura“ Turtev je jedna z najvýraznejších osobností slovenskej bluesovej scény, aj keď jeho pôsobenie a inšpiračné zdroje nie sú už dlho ohraničené len mantinelmi klasickej dvanásťtaktovej bluesovej schémy.

SCHIAPARELLI ORCHESTRA * Márne kúsky (recenzia CD)

Schiaparelli

 Kým Tu v dome stavali na kontraste, na hudobných  i textárskych protikladoch, Schiaparelli Orchestra naopak forsíruje kompaktnosť a ucelenosť.

TROJKA ZUZANY HOMOLOVEJ * Keď vojačik narukoval (recenzia CD)

TROJKA_VOJAČIK

 Len máloktorému umelcovi sa podarí, že jeho meno sa stane bezmála synonymom žánru.

HRDZA * Neskrotený (recenzia CD)

hrdza_neskroteny

Na Neskrotenom sa, podobne ako na všetkých doterajších albumoch Hrdze, strieda pôvodná tvorba s ľudovými piesňami. Ale paradoxne, i keď 14 piesňová kolekcia začína slovenskou ľudovkou Veru mi je dobre, práve folklór je tu zastúpený vo výrazne menšej miere.

JANO SVETLAN MAJERČÍK & DRUŽINA TOSÚONI * Do slovenČINY (recenzia CD)

majercik_slovenciny

Objavili sa noví pesničkári, ktorí vo svojej hudbe, ale aj v textoch výrazne nadväzovali na ľudové tradície a folklór, slovanstvo, pohanské tradície.

MILOŠ JANOUŠEK * Mapy labyrintu (recenzia CD)

janousek_mapy_labyrintu

Je to především hudba instrumentální, stavěná na bravurní kytarové technice Miloše Janouška, vyniká zde však též jeho skladatelský um, hudební cit pro střídání nálad a invence.

EDO KLENA & KLENOTY * 2006 – 2011 (recenzia CD)

klena_klenoty

Edo Klena, pesničkár a ambasádor Republiky Šariš, má za sebou už sedem albumov. Najnovší počin s lapidárnym názvom 2006 – 2011 prevetráva Klenove archívy a prináša na formáte dvojCD spolu 26 doteraz nevydaných skladieb.

Recenzie CD NP1/18

recenzie_cd_novy_popular

Babokalyps, Vydrapená Bužírka Punk System, AG Flek, Shina, Bad Karma Boy, Geišbergovci, Katka Koščová, CHVM, Jacek Kochan, Edo Klena, Przemek Kleczkowski, Martin Koubek, Miloš Janoušek, Miloš Železňák, Modré Hory, Talent Transport, Pavol Hammel, Tolstoys, Zrní