Sisa Michalidesová

SISA MICHALIDESOVÁ * Drops Of Me (recenzia)

sisa_michalidesova

Ťažko hovoriť o jazze, world music, ambiente či vážnej hudbe. Je tam všetko posplietané do nesmierne sugestívneho prepletenca. Je to melodické a zvukomalebné predstavenie. 

Recenzie CD * NP4/2023

Hvozd, Jan Fic, Waking Vision, Sisa Michalidesová, Archívny Chlapec, Daniel Salontay, Jakub Kačic, Daniel Špiner, The Bladderstones, Hudba z Marsu, Chill On The Sun

SISA MICHALIDESOVÁ * Majster a Margaréta (recenzia CD)

Je to skôr jazzová suita zložená z 13 častí. Názvy skladieb sú vlastne odkazy na jednotlivé časti knihy a vyjadrujú istú náladu.

SISA MICHALIDESOVÁ * Neustále hľadanie dokonalosti (rozhovor)

sisa

Je to veľmi milé dievča (mladá pani) s veľkým rozhľadom a so zmyslom pre humor. Jej jazzová tvorba je na svetovej úrovni, preto každé stretnutie s takýmto človekom je obohacujúce.

Sisa Michalidesová s novou nahrávkou Commedia zbližuje národy a ich kultúry

Slovenská skladateľka a flautistka Sisa Michalidesová, držiteľka cien Esprit 2015 a 2017, predstavuje svoje nové CD pod názvom Commedia, ktoré nahrala s medzinárodným obsadením hudobníkov z Moldavska, Srbska, Rakúska a Slovenska.

Názov skupiny: 
Sisa Michalidesová
Rok vydania: 
2021
Vydavateľstvo: 
vlastný náklad

Cena: 10€
Na najnovšom Sisinom opuse nájdeme 13 skladieb. Je to skôr jazzová suita zložená z 13 častí. Názvy skladieb sú vlastne odkazy na jednotlivé časti knihy a vyjadrujú istú náladu. Znalci diela môžu konfrontovať, súhlasiť, alebo aj nie. Veď o tom je umenie. Sisa na tomto CD opäť dokazuje, aká bravúrna je skladateľka, ale aj programátorka, ako vie pracovať v štúdiu. Skladby sú logicky vystavané, majú napätie, logiku. Malými skvostami je päť krátkych skladieb - predelov, kde skladateľka bravúrne aranžuje orchester a evokuje odkazy na skladateľov ruskej moderny, Šostakoviča či Stravinského. Za pevnou štruktúrou sa skrýva nesmierne penzum energie. Sisinu predstavu doviedli takmer do dokonalosti spoluhráči po ktorých neomylne siahla. Ľuboš Šrámek – klavír, Pavol Bereza – gitara, Peter Preložník – klávesy, Róbert Vizvári – basgitara, Igor Sabo – perkusie, Marian Ševčík – bicie. Na nahrávke vystupuje aj množstvo hostí – Kornél Fekete-Kovács, Andrej Šeban, Linda Ballová, Peter Adamov, Mária Kmeťková, Stanislav Palúch, Mucha Quartet, Juraj Griglák, Martin Gašpar, Nikolaj Nikitin a Viktória Strelcová. Texty k dvom skladbám napísal Peter Konečný. 

úryvok z recenzie Jána Grausa, NP4/21

Kúpiť album

Nový Populár 4/2021 * Editorial

Milí priatelia, vítam Vás na stránkach nového čísla Populáru. Dovoľte mi úvodom načrtnúť niektoré „hajlajty“ tohto vydania.

SISA MICHALIDESOVÁ * Colours of Solitude (recenzia CD)

siasa_michalidesova

Najčastejšie ale z nahrávok počuť plnokrvný jazzrock, úmerne rozdelený na poloakustickú a elektrickú kapelu v štýle Chick Corea Electric alebo Acoustic Band.