Čo počúva MICHAL OČOVAN

 

michal_ocovan

Michal Očovan

*  nar. 11.1.1987 v Detve avšak odmalička vyrastal vo Zvolene

Približne od roku 2004 sa venuje organizovaniu koncertov a za ten čas spolupracoval s mnohými agentúrami pri organizácii koncertov. V roku 2010 spoluzakladal spoločnosť Vagaboond, ktorá na Slovensko priniesla koncerty hviezd ako Bob Dylan, Jamiroquai, Whitesnake či organizovala turné Paľa Haberu a skupiny Team, narodeninový koncert a turné Mira Žbirku či detský muzikál „Mrázik na ľade“. Koncom roku 2014 sa rozhodol pre návrat do Zvolena, kde založil agentúru ProMusic, s ktorou zastupuje mnoho československých interpretov ako David Koller, Slobodná Európa, Dano Heriban, Dorota Nvotová, Darkness Positive či kapely Braňa Jobusa - Karpatské Chrbáty a Vrbovskí Víťazi. Okrem toho priniesol do našich končín interpretov ako Slash feat. Myles Kennedy, Europe, Rival Sons, Limp Bizkit, Korn, Manowar, Foals, Foster the People, Papa Roach, Hollywood Undead, či projekty bratov Cavalerovcov - Soulfly, Max & Iggor return to Roots či turné k novému albumu skupiny Lucie „Evolucie“. Vo Zvolene spoluorganizuje medzinárodný festival Víkend atraktívneho divadla, založil festival Dnes jazz či Festival na zámku.

 

Dub Inc. - My Freestyle

Celé leto som si išiel na týchto tónoch francúzskeho reggae v podaní Dub Inc. Keďže nie som žánrovo vyhranený, počúvam naozaj veľmi široké spektrum hudby. Ľudia niekedy nechápu, že som po tvrdom metale schopný pustiť si rap, reggae, tanečnú hudbu alebo pokojne aj podpolianske ľudovky.

 

 

Gleb - Zešlach crunk

Nie úplne nová, ale zato veľmi orginálna postavička na našej rapovej scéne. Nebojí sa experimentovať a objavovať nové štýly a pre mňa celkovo jeden z našich najoriginálnejších raperov.

 

 

Godsmack - Unforgettable

Na začiatku tohto šialenstva s koronou som započul túto pieseň, ktorá je štvrtým singlom z ich posledného albumu. Godsmack som nejak extra nepočúval, no už navždy sa mi bude spájať s týmto ťažkým obdobím. Je to aj vďaka tomu, ako zapojili do svojej piesne a klipu žiakov stredných škôl, ktorí majú záujem byť muzikantmi.

 

 

Five Finger Death Punch - A little bit of

Ďalšia z vecí, ktorá ma silno chytila počas posledného covid obdobia. Aj keď bola pieseň skôr o spevákových problémoch počas toho ako bojoval so závislosťou od alkoholu a psychickými problémami, tak sa kapela zhodla, že náladou a posolstvom sa presne hodila aj do čias korony.

 

 

Fvck Kvlt - Náš konec

Denis z punkových The Wilderness ako raper? Výborné texty aj hudba, nadupaná punková live show. To všetko chceš zažiť, tak ak budeš mať možnosť, okamžite sa bež pozrieť.


 

 

SIXX:A.M. - Maybe It's Time ft. Corey Taylor, Joe Elliott, Brantley Gilbert, Ivan Moody, Slash

Spojenie týchto hudobníkov z Motley Crue, Slipknot, Def Leppard, Five Finger Death Punch, Guns n Roses či Awolnation pre dobrú vec a boj proti závislosti mladých ľudí od drog. 

 

 

Dark Techno / Industrial / Cyberpunk / Dark Electro mix Revenge II

Ako posledný dám výborne vyskladaný mix dark techna, industrialu, cyberpunku a dark electra s názvom „Revenge II“ od industriálneho dua Aim to head z Ríma, ktoré okrem vlastných skladieb z času načas spraví aj takýto výber ich obľúbených vecí. 


 

 

Článok patrí k časopisu: