MOST POPULAR * apríl 2021

most_popular_april_21
 

 

1. NINA KOHOUTOVÁ - Dať svoj najvernejší obraz
Hoci v zainteresovanej hudobnej komunite nie je celkom neznáma, väčšine poslucháčov meno tejto dievčiny zatiaľ nič nehovorilo. Prednedávnom ale zaujala prekvapivo vyzretým autorským debutom.

2. Cenu Rádiohláv "Za prínos do hudby" získa Ľuboš Chvm
Gratulujeme nášmu kamarátovi a spolupracovníkovi Ľubošovi Dzúrikovi, kapelníkovi, toho času nehrajúcemu kapitánovi trenčianskej kapely Chór vážskych muzikantov!

3. PETER SLIVKA * 19.V.1966 - 8.III.2021
Modré kone cválajú / Na nebesiach víria prach / Nič nechcú, nič nemajú / Rozmelú náš čas v kopytách / S búrkou sa strácajú / Dážď im búši do nozdier / V krídlach ukrývajú / Ďalšie z ľudských tajomstiev 

4. Marián Čekovský vydáva svoj sólový album – Best ON
„Všetci sa ma vždy pýtali, Marián, a ty kedy vydáš svoj album? Tak tu je moja odpoveď, že teraz, a rovno BEST ON.“ – hovorí o albume, s humorom sebe vlastným Marián Čekovský.

5. DAVID KOLLAR * 10 Poems For Ronroco/Crime On The Bunny (recenzia CD)
David je mimoriadne aktívny a zásobuje nás novinkami aj niekoľkokrát do roka. Pokiaľ to bude vyzerať tak, ako teraz, vôbec sa neurazím pretože mi jeho produkcia nijako nevadí a ani ma neotravuje, ba práve naopak.

6. DEEP PURPLE * Whoosh (recenzia CD)
Umelec je zvláštny tvor, respektíve nám, obyčajným ľuďom, sa tak javí. V kútiku duše mu závidíme tú jeho voľnosť a zdanlivé nič nerobenie, zvlášť v našich krajoch. Umelec je ale človek, ktorý je stále nespokojný, túžba dokázať sebe aj ostatným, že ešte stále niečo dokáže vytvoriť ho ženie vpred.

7. „Netvárte sa nevinne, každý to už tuší..“, odkazuje Agi Hlavenková v novom songu
Agi Hlavenková je mladá začínajúca speváčka, ktorá cez koronu nezaháľa a vydáva jeden singel za druhým.

8. Čo počúva MICHAL OČOVAN
Koncom roku 2014 sa rozhodol pre návrat do Zvolena, kde založil agentúru ProMusic, s ktorou zastupuje mnoho československých interpretov. Vo Zvolene spoluorganizuje medzinárodný festival Víkend atraktívneho divadla, založil festival Dnes jazz či Festival na zámku.

9. Chór vážskych muzikantov * 40 rokov nezávislej tvorby
Trenčianska undergroundová kapela CHVM vznikla v roku 1980. Svoju svojbytnú hudbu tvorí a vydáva už 40 rokov na vlastnej značke Fukkavica records.

10. Divadelný mág Jozef Bednárik by tento rok oslávil 73. narodeniny
Jeden z najväčších zjavov slovenskej divadelnej scény, herec, režisér, cestovateľ, gurmán, zaslúžilý umelec, človek s veľkým srdcom. Dvořákovu Rusalku videl ako šesťročný, Fausta o dva roky neskôr a divadlu sa upísal na celý život.

 

Článok patrí k časopisu: