CHVM

JéBé * Blázon je kráľ

Volali sme ho JéBé , podľa prvých písmen jeho mena. On jediný  vtedy vedel poriadne hrať na hudobný nástroj a aj vďaka nemu je dnes táto kapela tam, kde je.

MOST POPULAR * máj 2021

Lumír Mati, Editorial, Braňo Alex, Knut Knotgursen, CHVM, Od scherza Vlada Leksu, Ještě jsme se nedohodli, Rudy Linka, Woodpack, Mapex

CHVM * Chliev (recenzia CD)

Pätnásť skladieb nahrávala a mixovala kapela dva roky a výsledok je vynikajúci. Texty reflektujú súčasný stav spoločnosti, tak ako to u takejto kapely má byť.

MOST POPULAR * apríl 2021

most_popular

Nina Kohoutová, Ľuboš Dzúrik, Peter Slivka, Marián Čekovský, David Kollar, Deep Purple, Agi Hlavenková, Nichal Očovan, CHVM, Jozef Bednárik

MOST POPULAR * december 2020

most_popular

Andrej Turok, Dušan Tvorík, Peci Uherčík, Vianoce, Blanch, CHVM, Kiero Grande, Nikola Bankov, gramofón, Akai, Sitra Archa

MOST POPULAR * október - november 2020

most_popular_10-11-20

V mesiacoch október a november 2020 ste na www.popular.sk najviac klikali na tieto články...

Chór vážskych muzikantov * 40 rokov nezávislej tvorby

chvm

Trenčianska undergroundová kapela CHVM vznikla v roku 1980. Chceme vás inšpirovať k nahliadnutiu do sveta tejto živorodej časti nezávislej hudobnej scény.

Názov skupiny: 
CHVM
Rok vydania: 
2020
Vydavateľstvo: 
Fukkavica Records

Päť rokov od vydania albumu Chvm BORDELL vydávame ďalší s názvom Chliev. V kapele sa udiali zmeny, pretože život prináša radostí aj starosti aj rôzne úskalia. Na poste bassgitaristu sa ocitol Peter Kops ako náhrada za nehrajúceho kapelníka Luboša Dzúrika. Do kapely aj na nový album sa natrvalo vrátil Julo Berith so svojimi kakofonickými gitarovými sólami . Album Chliev obsahuje 15 zvukovo aj žánrovo veľmi farebných piesní a spolu tvoria už klasický chvmácky, undergroundovo punkový guláš. Štipľavé korenie do tohoto gulášu pridávajú aj hostia: 

Gudrun z Ľahkej Múzy - spev
Mišák Štramák z BOXu - spev 
Oblak, Roman Olžbut, ex CHVM - spev 
Michal Bahno Dzúrik, Náhodný Wiskit - spev 
Mikoláš Chadima, MCH Band - saxofóny 
Pavol Poliak, Neuropa - tuba

Album sme nahrávali a mixovali tri roky v Trenčíne v štúdiu Fukkavica records. O zvuk, nahrávanie a mixáž sa staral Peter Kops, obal vyhotovil už klasicky dvorný grafik CHVM Michal Bahno Dzúrik. Album produkoval Ľuboš Dzúrik. Vyšlo v náklade 2500 kusov.

Na Chlieve hrajú a spievajú:
Ľuboš Dzúrik - spev
Julo Berith - gitara, spev 
Rasťo Dobranský - bicie 
Mirko Puna - spev 
Ivan Masarik - spev, klávesy 
Peter Kohout - saxofón, bassklarinet
Martin Skovajsa - gitara 
Juraj Šinka - gitara 
Peter Kops - bassgitara

Kúpiť album

Vážsky chórus Ľuboša Dzúrika * Kapely starnú

Ťažko nám bolo vybrať si hudobný štýl.  Niektoré štýly  sa nám nepáčili.  Tie ktoré sa nám zase páčili. tie sme ešte nedokázali zahrať.  Vymysleli sme si teda vlastný.

MOST POPULAR * marec - apríl 2020

modry_vrch

Maroš Kachút, Binaurálne rytmy, Alan Murín, Boris Sodoma, Vlado Kolenič, Taktici, Barbora Botošová, CHVM, Andrej Šeban, nové vydanie, Peter Lachký, Petiar, Sennheiser