MOST POPULAR * február 2019

 

most_popular
 

 

SVET PODĽA GABRIELA * Festival transrodovej kultúry
Zámerom festivalu je rozšíriť povedomie o trans komunite na Slovensku a vyvolať verejný diskurz formou debát, divadelných predstavení a koncertov. Hlavným motívom je upozorniť na kritickú situáciu transrodových ľudí a priblížiť ich životy väčšinovému publiku.

Skupina Slobodná Európa slaví 30. výročie! Už koncom marca odštartuje jarnú časť celoročnej 30 rokov tour 2019 a na rok 2020 hlási koncertnú pauzu!
Skupina Slobodná Európa si v súčasnom roku 2019 pripomenie už 30 rokov od chvíle, kedy pri jednom stole v kedysi legendárnej bratislavskej pivárni Stará sladovňa (Mamut) sedeli spolu gitarista Sveťo Korbeľ, basák Braňo Alex, bubeník Peter "Ozi" Hurtig (všetci traja práve čerstvo odídení, resp. odchádzajúci z kapely Zóna A) a spevák Miloslav „Whisky“ Láber.

Vydavateľstvo Real Music House čaká rok veľkých titulov
Vydavateľstvo Real Music House vydá v prvej polovici roku 2019 deväť silných albumov pôvodnej domácej tvorby, i naďalej sa orientuje na jazz, klasiku, experimentálnu tvorbu a pesničkárstvo.

Karpatskí Pastieri opäť zapaľujú ohne
Slovenská skupina Karpatskí Pastieri sa vracia na scénu s novým bubeníkom. Aj napriek takmer 10 ročnej odmlke si ju podaktorí z vás môžu pamätať z rôznych festivalov ako Pohoda, Hodokvas, Revište, Cibulák...

Skupine SPACE RECORDER dnes vychádza nový slovenský dvojsingel
Po dvoch albumoch v anglickom jazyku, z ktorých sa viaceré skladby objavili aj na zahraničných a domácich kompiláciách, kapela nahrala svoje prvé pesničky v slovenčine. Skladby s názvami Chyba je vo mneMáme sa fajnsi môžete oddnes vypočuť na všetkých streamovacích službách

Edo Klena a Katka Knechtová predstavujú novú verziu stále aktuálnej skladby Milión Eur
Osobitý prešovský hudobník Edo Klena napísal skladbu Milión Eur ako priamu reakciu na pohnuté slovenské udalosti z konca februára 2018. Spontánne ju hneď po dokončení nahral v akustickej verzii na video doma v obývačke. Počas príprav nového albumu Vata vznikla s kapelou Klenoty jej štúdiová rocková podoba aj so spevom Kataríny Knechtovej.

„Magické divadlo“ Hieros Gamos a premiéra Black Nail Cabaret. Aj to ponúkne 9.3.2019 klub Hopkirk
Tretie stretnutie priaznivcov rôznych foriem elektronicko-industriálnej scény v bratislavskom Hopkirku a premiéra Black Nail Cabaret z Maďarska.

VERONIKA RABADA * Lúka (recenzia CD)
Roky bola ženským hlasom skupiny Hrdza. Pre mnohých fanúšikov je Rabada poznávacím znamením zoskupenia hrajúceho folklór v gitarovom šate. Veronikina Lúka je už na svete, je pestrá, veselá, zvukovo viac oblečená do popu, no verná ľudovým motívom.

Palo Drapák bude krstiť nový album
Palo Drapák je rockový spevák a v poslednom období aktívne pracuje na svojom novom albume.  „Nahrávame skladby, dolaďujeme finálny zvuk a sme v dokončovacej fáze,“ hovorí samotný Paľo Drapák. 

BARBORA BOTOŠOVÁ * Hrám na husliach po dedovi (rozhovor)
Barbora Botošová už dávno nie je neznámym pojmom. Primáška, hrajúca podľa vzoru legendárnej Cinka Panny, je pokračovateľkou odkazu rodiny so silnými hudobnými koreňmi. Dedo, Ján Berky – Mrenica st. (Diabolské husle), otec Eugen Botoš (Violin Orchestra Bratislava).

Chris Ellys prináša debutový singel Army Of Infinity, v ktorom „zmešká vlak svojho života“
Talentovaný slovenský spevák zverejnil svoj debutový singel Army Of Infinity inšpirovaný známym muzikálom Vlasy od Miloša Formana z roka 1979. Spevák v klipe poukazuje hlavne na krehkosť unáhlených rozhodnutí.

 

Článok patrí k časopisu: