MOST POPULAR * september 2017

 

1. Tatra Flowers majú za sebou svoj úvodný ročník
Vysoké Tatry sa stali počas uplynulého víkendu dejiskom úvodného ročníka podujatia Tatra Flowers. Krásne zákutia slovenských hôr sa od piatka 1. septembra do nedele 3. septembra snúbili s výkonmi významných slovenských umelcov, ktorí často našu krajinu a kultúru reprezentujú po celom svete.  Výsledkom bol víkend plný umenia a nezabudnuteľných (nielen) hudobných zážitkov.

 

2. Marián Slávka (Longital a Talent Transport) vydáva debutový album ako odtlačok svojej duše

Prišiel chlapec z malého mesta, do veľkej vody skočil rád. Pochybnosti bokom, mal rád život. Ničoho sa nebál, len chcel hrať. A tak vznikol, okrem iných, aj debutový album vLáska. Ako odtlačok duše Mariána Slávku.
 

2. Číslo 3/2017

Čo obsahuje tretie tohtoročné vydanie časopisu Nový Populár 

 

 

3. Takýto bizár ste v slovenských kinách ešte nevideli!

Na jeseň sa fanúšikovia slovenského filmu môžu tešiť na novinku od produkčných spoločností Azyl Production HomeMedia, ktorí spolu uvádzajú poviedkový film DOGG.
 
 

4. Dežo Ursiny by oslávil 70. rokov: narodeninový koncert predstaví prierez jeho najväčších hitov

Moyzesovo kvarteto, Talent Transport a Provisorium sú účinkujúci, ktorí si 4. októbra v priestoroch bratislavského Music Majestic Clubu pripomenú nedožité 70. narodeniny jedného z najoriginálnejších česko-slovenských hudobníkov a skladateľov, Deža Ursinyho.

 

5. RASŤO UHRÍK * Z ničoho, čo som nahral, nikdy nebol hit

Skromný a pokorný kontrabasista, s ktorým spolupracovala nejedna hudobná hviezda. Žije v Prahe, rád sa však vracia domov, kde vyhľadáva ticho a kľud lesa, dobíja energiu. Hudby má síce v Prahe dosť aj na to, aby ho uživila, no nevyhýba sa ani hraniu na Slovensku.
 

6. Juraj Griglák vydáva jedinečný live album s legendárnymi americkými jazzmanmi

Kontrabasista a basgitarista Juraj Griglák si pre svojich fanúšikov a milovníkov jazzu pripravil skutočnú chuťovku. V týchto dňoch vydáva pod taktovkou vydavateľstva Real Music House album Juraj Griglák & Company Live feat. Bobby Sparks, Poogie Bell, Chris Hemingway.

 

7. Gitarový mág Al Di Meola zahrá na Slovensku skladby The Beatles a Piazzolu

Americký jazzový a rockový gitarový virtuóz talianskeho pôvodu Al Di Meola navštívi v polovici októbra Slovensko v rámci koncertnej šnúry World Simfonia Tour. Aktuálny program predstaví nášmu publiku počas dvoch koncertov - 15. októbra v prestížnom Blue Note v Novom Meste nad Váhom a  17. októbra v košickom Spoločenskom pavilóne.

 

8. Speváčka ROuMY má vlastnú Lotériu

Slovenská autorka debutového albumu ČIERNO-BIELY SVET, speváčka Romana ROuMY Hlobeňová,  je tu s jej vlastnou Lotériou. Síce je nemožné v jej Lotérii vyhrať peniaze, ale chytľavá pieseň vám určite pripomenie, aké výhry sú v živote naozaj dôležité.

 

9. Kapela Sto múch je späť, comebackový koncert odohrá na Barbakane

Skupina Sto múch sa po štvorročnej prestávke v pôvodnej zostave vracia na koncertné pódiá. Comebackové vystúpenie odohrá na domácej pôde – v banskobystrickom klube Záhrada v rámci tradičného jesenného festivalu Barbakan.

 

10. Klarinetista Braňo Dugovič pripravuje album pre hudobných fajnšmekrov

Radi objavujete tajomné vody hudobného sveta? Nenechajte si ujsť práve sa rodiaci experimentálny projekt 2+1 Cross Country Skiing skvelého slovenského klarinetistu Braňa Dugoviča a jeho hostí – producenta a klávesáka priamo z West London, Eddieho Stevensa (Moloko, Roisin Murphy, Jana Kirschner, Zero 7), pionierov experimentu a modernej klasiky na Slovensku Daniela Mateja a Mariána Lejavu a fenomenálnych klasických hudobníkov Jozefa Luptáka a Milana Paľu.

 

11. Radosť & záujem

Tretie autorské CD slovenského pesničkára a gitaristu. Pesničky sú konštatovaním melanchólie bez sebaľútosti, radosti bez záujmu, splynutia s časom a kolobehom sezón, ale aj neutíchajúcej nádeje a potreby neuzatvoriť sa do hrošej kože cynizmu a ľahostajnosti, ale zostať otvorený všetkým druhom pocitov, emócií a empatie k tým, ktorí si nezaslúžia opak.

 

 

 

Článok patrí k časopisu: