MOST POPULAR * máj 2020

most_popular_5-20

 

1. Ďuďo a jeho hudobní bratia
Peter Dudák alias Ďuďo odišiel na večnosť v auguste 2019, nie vo veku Kristových, ale ursinyovských 46-47 rokov.

2. Jana Hubinská feat. Peter Luha - Mil Pasos
Skladba MIL PASOS je cover od speváčky Soha. Herečka Jana Hubinská ju nahrala spoločne s hudobníkom Petrom Luhom. Obaja v tejto súvislosti odpovedali na niekoľko otázok, aby divákom priblížili okolnosti a atmosféru jej vzniku.

3. Edo Klena sa v novej skladbe pýta: Čo bude ďalej?
Osobitého prešovského hudobníka Eda Klenu súčasná koronakríza zastihla v procese príprav nového albumu. Nahrávky sa preto dokončujú na diaľku, prostredníctvom internetu.

4. Majitelia hudobných klubov na Slovensku zakladajú asociáciu. Ponúkajú konkrétne riešenia
Majitelia sedemnástich slovenských hudobných klubov sa stretli vo štvrtok 7. mája v Novom Meste nad Váhom, kde v klube Blue Note riešili súčasnú situáciu, ktorá paralyzovala ich krehkú životaschopnosť, hľadali možnosti zachovania svojej existencie a zároveň iniciovali vznik Asociácie Hudobných Klubov Slovenska.

5. Marián Čekovský vydáva svoj sólový album – Best ON
„Všetci sa ma vždy pýtali, Marián, a ty kedy vydáš svoj album? Tak tu je moja odpoveď, že teraz, a rovno BEST ON.“ – hovorí o albume, s humorom sebe vlastným Marián Čekovský.

6. Polemic predstavuje nový singel ‘Dokonalý zločin’. Je to detektívka o láske, v klipe si zahral Marko Igonda aj celá kapela
Bratislavská kapela Polemic prináša fanúšikom nový singel ‘Dokonalý zločin’. Natočila k nemu aj videoklip, v detektívnom príbehu hrá hlavnú úlohu Marko Igonda - známy herec, ktorý aktuálne hviezdi aj v novom slovenskom trileri Sviňa. V komparze si spolu s ním zahrali aj všetci členovia kapely. 

7. GERHAT Diry Land - distortion pedal Made in Slovakia (video)
Distortion pedál s vysokým stupňom skreslenia a zosilnenia vhodný pre všetky tvrdšie rockové štýly. Testuje Peci Uherčík.

8. Štefan Chrappa: Skriňu s lahôdkami vyjedli Cohen a Cave, nám ostatným zostali už len odrobinky
Svoju špajzu textov začal zbierať už od puberty. Tie prvé zhudobnené mu vyšli v jeho domovskej kapele ČAD a neskôr v skupine Vandali. Metalový básnik, náboženský redaktor, spisovateľ, moderátor a renesančná osobnosť s názorom.

10. V OPUSe vychádza exkluzívny 3CD komplet Karola Duchoňa k jeho nedožitým 70. narodeninám
V apríli 2020 by jeden z najlukratívnejších umelcov vydavateľstva Opus KAROL DUCHOŇ oslávil životné jubileum - 70 rokov. Pri tejto príležitosti vychádza 3CD komplet Karol Duchoň 70 Opus 1970 - 1985, na ktorom sa nachádza presne 70 piesní z repertoáru tohto významného a po rokoch stále viac oceňovaného umelca.

11. Nightlines predstavuje singel a klip Pohľady z nového albumu Obyčajný človek
Singel a klip Pohľady avizuje vydanie druhého albumu hudobníka Dominika Kopcsaya, ktorý pôsobí pod menom Nightlines. Album sa bude volať Obyčajný človek a vyjde ako online release tento mesiac

Článok patrí k časopisu: