MOST POPULAR * október 2019

most_popular
 

1. Číslo 3/2019 / Čo prináša Nový Populár 3/2019
Obsah čísla, titulka a grafický náhľad / listovanie novým vydaním časopisu. Video: Nový Populár 3/2019 uvádza Jozef Lupták

2. FERMATA krst nového albumu Blumental Blues * 11. október 2019, Atelier Babylon, Bratislava
Po štrnástich rokoch sa náš ikonický gitarista Fero GRIGLÁK rozhodol s jeho Fermatou natočiť nový album. Ba dokonca aj s Tomášom Berkom.

3. KAREL GOTT 80 (rozhovor)
Prinášame exkluzívny rozhovor, ktorý s Karlom Gottom uskutočnil legendárny český hudobný publicista Miloš Skalka, ktorý vyberal a zostavoval repertoár pre Supraphonom vydaný 15CD-box Singlya 4CD Největší hity. 

4. Michal Pavlíček chce napísať nový album pre Stromboli, prednosť ale zrejme dostane Pražský výběr
Počiatky českej kultovej skupiny Stromboli sú datované od polovice osemdesiatych rokov. Do povedomia sa dostala najmä dvojalbumom Stromboli z roku 1987.

5. THE YOUNIVERSE * CMYK (recenzia CD)
Tammy Nižňanská Jerguš Oravec, ktorí si hovoria The Youniverse, po dvoch rokoch práce vydali CD a 2LP pod názvom CMYK. Názvom chcú vyjadriť pestrosť hudby, ktorú prezentujú na albume, ale aj svoje životné a ľudské postoje.

6. Skupina FERMATA vydáva nový autorský album Blumental blues
Takmer päťdesiat rokov sa píše história jednej z najoriginálnejších československých a slovenských rockových skupín, skupiny FERMATA. Tohtoročná jeseň v nej napíše ďalšiu nezabudnuteľnú kapitolu - po viac ako 14 rokoch totiž skupina Fermata prichádza s novým, v poradí už trinástym albumom. 

7. Nová ženská tvár na slovenskej scéne. Blanch vydáva debut DELUSION pod hlavičkou Slnko Records
Ako šestnásťročná sa odmietla vydať komerčnou cestou a spolupracovať s veľkým vydavateľstvom. Chcela sa vyvíjať po vlastnej línii a nechať svoju tvorbu prirodzene vyzrieť.

8. SOLITÉR S KAPELOU - rockový pesničkár Edo Klena
Osobitý prešovský hudobník Edo Klena sa na folkovej a klubovej scéne pohybuje úspešne už viac ako tridsať rokov. Sám s gitarou a s kapelami Núdzový východ, Východ a Klenoty vystupuje nepretržite od roku 1986.

9. Eros Ramazzotti počas turné okrem svojho talentu šíri aj silný enviromentálny odkaz
Talianska pop-rocková hviezda Eros Ramazzotti aktuálne brázdi pódiá európskych miest.

10. BARBORA BOTOŠOVÁ * Hrám na husliach po dedovi (rozhovor)
Primáška, hrajúca podľa vzoru legendárnej Cinka Panny, je pokračovateľkou odkazu rodiny so silnými hudobnými koreňmi. Dedo, Ján Berky – Mrenica st.

 

Článok patrí k časopisu: