Dobrá hudba z Wegartu (zima 2017/18

Dobrá hudba z Wegartu (jeseň 2017)

wegart_jesen_16

Nedávno uzrel svetlo sveta v poradí piaty album Arcade Fire Everything Now, na ktorom producentsky participovali viaceré osvedčené mená: Markus Dravs, Thomas Bangalter (Daft Punk), Geoff Barrow (Portishead), či Steve Mackey (Pulp).

Dobrá hudba z Wegartu (október 2016)

Všetky tieto albumy môžete kúpiť v internetovom obchode www.wegart.sk, alebo (po telefonickej dohode) v predajni Wegart na Uršulínskej 9, v centre Bratislavy.

IAM PLANET * On the way to antarctica (recenzia CD)

Hudba pokojná ale živá, emotívna, ale nie sentimentálna, klavír melodický aj perkusívny – glassovský (v tom najlepšom zmysle slova), sláčiková sekcia, ktorá nevydiera.

TUXEDOMOON * Half - Mute (reedícia, bonus)

TUXEDOMOON vznikli v San Francisku, kolíske hipies, v polovici 70. rokov. Počas svojej existencie - ktorá trvá dodnes, vydali 11 albumov. Half-mute je ale asi najsilnejší.

IGGY POP * Post Pop Depression (recenzia CD)

Post Pop Depression je sedemnásty štúdiový album Iggyho Popa, vydaný na jar 2016 na Loma Vista Recordings v produkcii Josha Homme z Queens of the Stone Age.

Dobrá hudba z Wegartu (jún 2016)

Radiohead / Brian Eno / Tim Hecker / Lubomyr Melnyk / Mark Knopfler & Evelyn Glennie / Massive Attack / Nils Frahm & Nonkeen / Roots Manuva / Henri Texier Vs Bonobo / Various Artists 

Dobrá hudba z Wegartu (dec. 2015)

TAME IMPALA Currents * PATRICK WATSON * SUFJAN STEVENS Carrie & Lowell * OLAFUR ARNALDS  & ALICE SARA OTT Chopin Project * JAGA JAZZIST Starfire * NICK CAVE & WARREN ELLIS Loin Des Hommes * ANNABEL (LEE) By The Sea And Other Solitary Places * SÓLEY Ask The Deep * NILS FRAHM * ANDREYA TRIANA Giants

ROYAL BLOOD * Royal Blood (recenzia CD)

royal-blood

Keď moderátor v rádiu predstavoval kapelu Royal Blood v zložení spevák/basák a bubeník, spomenul okrem iného, že sa stali číslo 1 v Britskej hitparáde. Automaticky mi napadlo, že je to retro rubrika, lebo v roku 2014 sa niečo také nemôže stať. Mýlil som sa, Royal Blood je aj napriek názvu z ktorého cítiť skôr tradíciu „fresh blood“. Vznikla minulý rok 24 hodín po tom, ako bubeník Ben Thatcher vyzdvihol basáka/speváka Mike Kerra na letisku po jeho výlete do Austrálie.

TEEBS * Estara

teebs-estara

Album Estara amerického producenta elektronickej hudby Mtendere Mandowau, známeho ako Teebs, má ambíciu byť príjemnou presvetlenou elektronickou hudbou so sviežim chill out charakterom. Pracuje so snivými éterickými harmóniami a optimistickými zvukmi s prvkami ambientu. Pripomenúc si slová Jeana Michela Jarreho o vhodnosti jeho hudby do výťahov a supermarketov...

FINK * Hard Believer

fink

Fin Grenall láka poslucháča na svojom aktuálnom počine do hlbokých, tmavých vôd melanchólie. Netreba sa toho ponoru báť, pretože Fink je skvelý potápač, ohurujúci čarom drobných kontrastov. Skladá úsporné melódie na jednoduchých harmóniách a predsa, aká z toho lezie sila. Svoje jemné spovede predstavuje zastretým hlasom bitkára z predmestia.