Juraj Dura Turtev

Názov skupiny: 
Ján Litecký Šveda
Rok vydania: 
2021
Vydavateľstvo: 
Pavian Records

Cena: 9€

Srdcom a hnacím motorom tohto  - ako sami hovoria – príležitostného vokálno-inštrumentálneho zoskupenia  – je nestor slovenskej bluesovej scény Ján Litecký - Šveda.  Spoluzakladateľ a dlhoročný prezident Slovenskej bluesovej spločnosti, sólový interprét i protagonista viacerých hudobných zoskupení (Víťazný traktor, Slovenská disharmónia Jug Band, Vlčie mlieko...), autor viacerých kníh  a v pravom slova zmysle priekopník blues na Slovensku sa tentokrát obklopil  starými známymi  osvedčenými spoluhráčmi i mladou krvou a spoločne nahrali  CD, ktoré 23.augusta uvedú do života. 

CD prináša celkom 10 skladieb z ich bohatého repertoáru. Že bolo z čoho vyberať  niet pochýb, skupina Veteráni zo Salon Doré koncertuje už od roku 2005 a svojim majstrovsky interpretovaným akustickým blues prináša radosť v malých kluboch i veľkých festivaloch nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí.

Kúpiť album

Bluesový šaman Juraj Turtev

Spevák, gitarista, textár, kapelník, moderátor... Spoluzakladateľ slovenskej bluesovej kapely Bluesweiser. Od ranej mladosti bluesový nadšenec, čo rozdáva nadšenie plným priehrštím nielen vo forme prevzatých skladieb, ale aj pôvodných pesničiek...

STEHLÍK & PTASZEK & ČIHÁK * Screaming The Blues (recenzia CD)

ptaszek_screaming

Po návrate harmonikára a speváka Matěja „Mateo“ Ptaszeka z Latinskej Ameriky bola hudobná verejnosť zvedavá, kam budú jeho hudobné kroky smerovať.

DURA & BLUES CLUB * Buterfláje lecá (recenzia CD)

buterflaje_leca

Juraj „Dura“ Turtev je jedna z najvýraznejších osobností slovenskej bluesovej scény, aj keď jeho pôsobenie a inšpiračné zdroje nie sú už dlho ohraničené len mantinelmi klasickej dvanásťtaktovej bluesovej schémy.

PETRA BÖRNEROVÁ TRIO & FEDOR FREŠO * Live 2018 (recenzia CD)

bornerova_freso

Od roku 2005, keď debutovala albumom Live at Stará Pekárna s medzinárodnou zostavou je to jej šiesty CD projekt.

PETRA BÖRNEROVÁ DUO & BESENYEN CSABA * Acoustic Session 2 (recenzia CD)

bornerova

Krásny príklad hudobnej cesty s jasným a svetlým zázrakom, ktorý sa volá - blues. Petra Börnerová a Tomáš Bobek Bobrovniczký na novom CD ponúkajú bluesové štandardy i vlastné veci.