profil

JAMES BLOOD ULMER * JBU v troch kapitolách

Profil osobnosti, návšteva jeho koncertu a rozhovor s majstrom, to všetko od bluesmana, na slovo vzatého odborníka a dlhoročného obdivovateľa Jána Liteckého Švedu. 

ĽUDOVÉ MLADISTVÁ & MARTIN MAJLO ŠTEFÁNIK * Byť tak najslabším členom vlastnej kapely

Do povedomia sa dostal ako člen hip-hopovej formácie A.M.O. Začínal s reggae, inšpiroval sa skupinou Collegium Musicum, počúval klávesy Raya Manzareka a hudbu Doors, nikdy predtým ale nebol folkloristom.

KIFOTH‘s #Extensive Report * Siedmy krát pod katovou sekeru

kifoth

Po sedemročnej odmlke sa Mir Colon, nekompromisný spevák a autor väčšiny textov a Keyhead, autor hudby a programátor vracajú opäť na scénu.

CHUCK BERRY * Otec a vynálezca rokenrolu odišiel do rockového neba

Roll Over Beethoven, Sweet Little Sixteen, Rock and Roll Music, Memphis Tenessee, Johnny B. Goode... autorom týchto skladieb bol jeden z priekopníkov klasického rokenrolu Chuck Berry.

SALOMON JAKOBSSON * Na prechádzke údolím nôt

Vo veku okolo 10 rokov začal hrať na husle, jeho cieľom však bola gitara, ktorej na príťažlivosti v jeho očiach pridával zákaz sa jej dotýkať.

JAN VESELY * Chcem dokázať v hudbe to, čo ešte nikto nedokázal

Mladý, len 18 ročný charizmatický, klavírny virtuóz, Jan Vesely pochádza zo susedného Česka. Svojou tvorbou dokazuje, že klasická hudba a hlavne hra na klavíri, nemusí byť len nudná.

ROSŁAW SZAYBO * Popstar medzi afišistami

Do hudobného priemyslu sa dostal tak, že ho kamarát pozval na párty. Akási kapela mala koncert na streche, kam mal Szaybo namierené aj so svojím kamarátom. Bolo 30. januára 1969 a Rosław Szaybo bol priamym svedkom posledného koncertu Beatles.

THE ENID * Dust

Dust je konceptuální album, spojující progrock s mimohudebními vlivy, jako je příběh sedmi špičatých hvězd, symbolizujících rozbité symetrie. Album je zrcadlem dnešního světového dramatu: sekulární a posvátný svět, bohatství i bezbřehá chudoba, v neposlední řadě ekosystémy a konzumerismus.

PIRATE SWING Band

Cesta ktorú si k Jiří Ševčík vybral, v mnohých vzbudzovala nedôveru, pretože sa rozhodol „vrátiť swingu radosť“ tým, že sa spoločne s kolegami pustili do swingových aranžmánov rockových a popových skladieb.

O živote s Mariánom Luckým

Kto je Marián Lucký? Niekto, pre koho je hudobná forma a atmosféra 60. a 70. rokov tým najprirodzenejším spôsobom vyjadrenia, niekto, kto má zároveň talent aj charizmu, aby túto atmosféru oživil a prenášal na ľudí pod pódiom.