MOST POPULAR * jún 2020

most_popular

 

 

1. Čo prináša Nový Populár 3/2020
Nové vydanie Populáru je už v stánkoch. Obsahom čísla Vás prevedú pesničkárka a výtvarníčka Zuzana Knezovičová a moderátor, hudobný redaktor a znalec slovenskej popmusic Juraj Čurný.

2. Skupina IMT Smile prichádza s novinkou Navždy. Bude súčasťou výberovky mapujúcej 22 rokov skupiny
Navždy
 je názov novinky skupiny IMT Smile, ktorá je predzvesťou výberovky Život IMT Smile 1998 -2020

3. Recenzie CD * NP 2/2020
Le Payaco, Story, Blanch, Miloš Biháry, Peter Palaj, AMC Trio, Juraj Haško, Peter Šrank, Veni Ensamble

4. Odišiel Steve Priest, basgitarista skupiny Sweet
Vo veku 72 rokov zomrel Steve Priest, člen jednej z najznámejších skupín 70. rokov, The Sweet.

5. FREE FACES – ALMOST TRUE STORY – reedícia albumu na LP
Iba niekoľko rokov trvala aktívna existencia dnes už kultovej skupiny Free Faces. Napriek tomu, že počas týchto rokov vydali len dva albumy, ich hudba je stále aktuálna a  patrí k najosobitejším slovenským hudobným počinom.

6. Pesnička Zimný deň – pocta prekladateľke Zore Jesenskej
Richard Ďurana dnes vydáva singel s názvom Zimný deň. Po pesničkách Tma a Neviem ako na to je to záverečná pesnička trilógie, ktorú vydáva túto jar muzikant známy aj z kapely Space Recorder.

7. Slovenská heavy metalová legenda 80. rokov Makar Čudra hlási návrat
Úspešná slovenská heavy metalová kapela konca 80. rokov Makar Čudra so slávnym hitom Strigy na sabbath, v ktorej začínali napríklad: muzikálový spevák Peter Slivka, gitarista Vlado „Jerzy“ Jurča (Slobodná Európa, Extip)  či kráľ šlágrov Otto Weiter, sa vracia na scénu. V novej zostave, s novým hlasom a okrem klasických hitov aj s novými metalovými peckami.

8. Nové video k skladbe Petra Luhu SAILORS
Nové gitarové video Sailors pochádza z dlho pripravovaného sólo gitarového albumu Petra Luhu, ktorý uzrie svetlo sveta tento rok. Niekoľko skladieb z neho už autor priebežne zverejnil na svojom youtube kanáli.

9. Jazz-ROCK V MÚZEU 25.VI. * Impuls (CZ –Jazzrock Legend)
Múzeum obchodu prináša v rámci ojedinelého projektu „Rock v múzeu“,  vo štvrtok, 25.6. do Bratislavy ďalšiu Československú legendu, jazzrockovú kapelu Impuls.

10. David Koller vydáva nový singel a klip My se vám ozveme. Upozorňuje na to, že dobrý sluha môže byť zlý pán
Spevák, skladateľ a bubeník David Koller predstavuje nový klip a vizuálny koncept, do ktorého zarámuje v tomto roku celú svoju hudobnú tvorbu štartujúcu novinkou My se vám ozveme.

11. THE YOUNIVERSE zverejnila ďalší singel VIDEO LOVE
Extravagantná kapela THE YOUNIVERSE 6.6. zverejnila spolu s videoklipom ďalší singel pod názvom VIDEO LOVE. Je to v poradí druhá skladba, už tradične vydaná vo vydavateľstve BRUUDER Records, ktorá ešte viac približuje, ako bude pripravovaný album NEON znieť. 
 

 

Článok patrí k časopisu: 
Súvisiace články: