MOST POPULAR * september 2019

most_popular

 

1. Alan Murin sa druhýkrát narodil a predstavuje EP, ktoré do života uvádza videoklipom k pesničke Sám sebou
Talentovaný muzikant a producent Alan Murin predstavuje debutové EP s trojicou vydarených hip-hopových skladieb, ktoré uvádza pesničkou Sám sebou. Nakrútil k nej autentický videoklip so zábermi z bratislavských ulíc, či z Londýna, ktorý je momentálne jeho druhým domovom.

2. Ľahká Múza, koncerty k 35-tim rokom na scéne
Ľahká Múza, ktorá vznikla v 1984 hrá nepretržite celých 35 rokov. Tým sa naozaj môže pochváliť len máloktorá a ešte k tomu alternatívna skupina.

3. Karpatskí Pastieri vydali svoj debutový album
Ten pozostáva z ôsmich skladieb, ktoré vznikali zhruba pred 15 rokmi, ale nakoľko sa nikdy nedopracovali k ich oficiálnemu vydaniu, rozhodli sa spoločne, že to urobia práve v tomto období.

4. KONVERGENCIE MAJÚ 20 * Rozhovor s Jozefom Luptákom (1. časť)
Festival Konvergencie je dnes nielen inštitúcia, ale aj špecifický slovenský úkaz. Akýsi „Jaro Filip“ medzi festivalmi vážnej hudby. Spontánny úlet do najvyšších úrovní hudobnej kultúry pre všetkých zúčastnených.

5. Rory Gallagher * The Irish Toreador Lasted Till The End
„…the Irish guy playing, his speed and skills were frightening.“ Yes, this is how in an interview for the press media the black magician of the electric guitar Jimi Hendrix expressed himself on the dress of a lovely Irish lad who in no time had to be ranked into the gallery of the greatest.

6. Paul Gilbert predstaví v Košiciach svoj najnovší album Behold Electric Guitar a zahrá aj hity kapely Mr. Big
Do Košíc mieri jeden z najlepších svetových rockových gitaristov Paul Gilbert. Tento fenomenálny muzikant sa preslávil ešte v roku 1985 v kapele Racer X. V nej si získal povesť jedného z najrýchlejších a najtechnickejších gitaristov na svete.

7. LP reedícia skvostu československej rockovej hudby M EFECT - Svitanie
Skupinu M EFEKT tvorili v tom čase vynikajúci, dnes už žiaľ nežijúci hudobníci z Prahy, Brna a Bratislavy na čele s gitaristom Radimom Hladíkom.

8. Fenomenálny úspech nového muzikálu nesmrteľného ELÁNu v Prahe
Do posledného miesta naplnená sála sa počas trojhodinového predstavenia smiala, plakala, povzdbudzovala a tlieskala.

9. Honorárne ceny SOZA za rok 2018 získajú Vladimír Bokes, Marek Brezovský, Frico Kafenda a Richard Müller
Galavečer 23. ročníka tohto podujatia sa uskutoční 1. októbra v Mestskom divadle P.O. Hviezdoslava v Bratislave. Budú na ňom ocenení autori, nahrávacia spoločnosť s najúspešnejším zvukovým nosičom a rádio, ktoré má najvyšší podiel domácej tvorby vo svojom vysielaní.

10. Benefičný koncert OSMIDIV v Banskej Štiavnici ponúkol viac ako len osem divov
OSMIDIV v Banskej Štiavnici sa niesol 18. augusta 2019 v znamení zážitkov. Spontánnych a úprimných. Benefičný koncert pre osoby s mentálnym postihnutím z Banskobystrického kraja a okolia bol dokonalou reklamou na výbornú náladu.

 

Článok patrí k časopisu: