MOST POPULAR * máj 2019

most_popular

 

Štyri krát zlato pre Janoska Ensemble

Virtuóznych bratov a ich švagra pozná už celý svet. Ich príbeh sa podobá na hudobné cesty našich najúspešnejších operných spevákov, akými sú Edita Gruberová, Pavol Bršlík, či Adriana Kučerová, ktorí dostávajú tie najprestížnejšie angažmá práve v zahraničí.

 

ROCK V MÚZEU * 24.5. Atomic Rooster (UK – Hardrock legend)

Múzeum obchodu prináša v rámci  ojedinelého projektu „Rock v múzeu“,  v piatok  24.5.  do Bratislavy jednu z najväčších hardrockových legiend, britskú kapelu Atomic Rooster.

 

Slovenské Alternatívne Leto 2019

Bol medzi prvými čo zaplnili prázdnotu šedých ulíc v dobe plnej hmly, prachu a neistoty. Na Slovensku nemal predchodcov, no nasledovali ho mnohí, pretože tak to bolo správne a nevyhnutné.

 

The Players

Začiatkom 60. rokov na Slovensku vznikali bigbítové skupiny ako huby po daždi. Ráno sa stretlo pár kamarátov, na obed založili bigbítovú skupinu a večer sa rozpadli. Len máloktorá amatérska skupina vydržala dlhšie ako pol roka.

 

KANTELE * Fínsky ľudový nástroj po slovensky

Kantele – fínsky ľudový nástroj – otvára silné EP zoskupenia Strigôň. Za jeho vznikom je Peter Kuchťák, ktorý vyrobil kantele na podnet Michala zo Strigôňa. Začal tak príbeh značky Aura Instruments.

 

JARO FILIP 70 – spomienkový koncert k nedožitým 70-tinám Jara Filipa

24.6.2019, 19:30  AXA Arena NTC, Bratislava * Keď sa v ten horúci letný deň pred devätnástimi rokmi rozšírila správa, že zomrel Jaro Filip, nikto z nás tomu najskôr neuveril.

 

JAROMÍR 99: Muzikanti moc nečtou a literáti hudbu moc necítí (rozhovor)

Jaromír 99 (vlastným menom Jaromír Švejdík) sa pohybuje medzi hudbou a komiksom. Je známy nie len ako člen kapiel Priessnitz, Umakart a Kafka Band, ale aj ako výtvarník trilógie Alois Nebel (2003).

 

STING si do Bratislavy privezie svojich krajanov. Koncert otvorí mladá indie-rocková kapela Wild Front

Spevácka hviezda STING už koncom júna pricestuje na Slovesnko.  Pre návštevníkov koncertu chystá nový zvuk  svojich najväčších hitov. Ochutnávku rockových aranžmánov na nosiči ponúkne už o pár dní. Turné aj najnovší album ponesú názov MY SONGS.
 

JOZEF BARINA * Folklórom sa mi splnil veľký sen

Začiatkom šesťdesiatych rokov minulého storočia sa Slovenskom začala valiť bigbítová vlna. Jedným zo zakladateľov slovenského bigbítu je aj rodák z Považskej Bystrice, Jozef Barina, ktorý v marci tohto roka oslávil svoje životné jubileum – sedemdesiatiny.
 

11. ročník ONE DAY JAZZ FESTIVALU 2019 prináša opäť novinky

ONE DAY JAZZ FESTIVAL je v súčasnosti v hudobných kruhoch považovaný za stálicu etablovaných festivalov na medzinárodnej úrovni. Tento 11 ročník je opäť výnimočný a uvádza nové rozmery v programovej náplni festivalu.

 

 

Článok patrí k časopisu: