MOST POPULAR * august 2019

1. V novom klipe k piesni Martina Chrobáka METEOSERVIS účinkuje nebo nad Vysokými Tatrami *
Vzťahy a ich nevyspytateľnosť, zvraty a obraty, keď každý chce v rukách chvíľu držať opraty.”  Mohlo by to vyzerať ako bežný súboj o dominanciu medzi dvojicou aktívnych ľudí, schopných veci meniť a prispôsobovať.

2. Skupina HEX vydáva nový album v podobe knihy s názvom TEBE
TEBE obsahuje 11 nových autorských skladieb kapely HEX, vrátane nových singlov „Nezaspím“ a „Ľahký song“. Všetky skladby má na konte zohraná autorská dvojica  Peter „Ďuďo“ Dudák a Martin „Fefe“ Žúži.

3. PETER „ĎUĎO“ DUDÁK (11.3.1973 – 14.8.2019)
Ďuďove piesne sú piesne Hexu a platí to aj naopak. Naoko jednoduché, no zároveň vždy s iskrou niečoho netradičného. Hlas Hexu je hlasom nejdenej generáciie, ktorá s nim prežila dospievanie, mladosť a bez hanby  si ich v dobrej nálade vytiahne aj po „iks“ rokoch.

4. Superskupina The Beatmen z Bratislavy na 2CD Big Beat Line!
Skupina The Beatmen za pomerne krátke obdobie 1964 - 1966 značne ovplyvnila československú populárnu hudbu. Bola považovaná za najlepšiu československú beatovú skupinu svojej doby.

5. The Beatmen Are Goin' On
I keď sú dnes The Beatmen uvádzaní ako prvá skupina Deža Ursinyho, playlist jeho líderskú rolu až tak veľmi nepotvrdzuje. Dežo bol autorom alebo spoluautorom tretiny skladieb. Na druhej strane však jasne počuť, že jeho autorský rukopis bol už vtedy výrazne iný, oveľa zložitejší než pomerne priamočiary bigbeat jeho spoluhráčov.

6. Vydrapená Bužírka Punk System * V.B.P.S. (recenzia 2 LP, r.v.: 2012)
Michala Kaščáka poznáme ho hlavne z kapely Bez ladu a skladu, užíva si však aj iné polohy. Jednou z nich je aj rola nekompromisného pankáča. Prvým pokusom po pankáčsky parodovať popové pesničky našich populárnych stálic bolo happeningové zoskupenie Väzenské gule...

7. Alan Murin sa druhýkrát narodil a predstavuje EP, ktoré do života uvádza videoklipom k pesničke Sám sebou
Nakrútil k nej autentický videoklip so zábermi z bratislavských ulíc, či z Londýna, ktorý je momentálne jeho druhým domovom.

8. Program 15. ročníka festivalu Viva Musica! uzatvárajú dva unikátne projekty s prvotriednym domácim obsadením – Štvorkoncert a Symfónia o Zemi
Viva Musica! festival oslavuje 15. narodeniny a pri tejto príležitosti pre svojich návštevníkov pripravil opäť veľmi bohatý a pestrý hudobný program, ktorý počas celého leta prinesie viacero slovenských premiér, predstaví projekty a umelcov, ktorí radi experimentujú...

9. Davová Psychóza vyráža po roku na turné „Léto s Davofkou Tour 2019“ a po pätnástich rokoch vydá na jeseň nový album „Emancipácia“!
V rámci letných akcíí odohrá Davová Psychóza spolu 19 koncertov, z toho 11 festivalových a 8 klubových.

10. STRIGÔŇ * Viac ako fantasy folk
Príznačnejší názov pre slovenskú kapelu vychádzajúcu zo stredovekej a starovekej hudby si ťažko predstaviť. Je v ňom ukryté tajomno, temno. Pri vyslovení mena polodémonickej bytosti počujete povesti aj mýty. 

* sponzorované
 

Článok patrí k časopisu: